FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)  Strona Główna FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)
NIE TYLKO ROWEROWĄ ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
I Nocna Pielgrzymka Rowerowa do Wąwolnicy
Autor Wiadomość
Jurek S
Administrator

Wysłany: 2019-08-05, 19:35   I Nocna Pielgrzymka Rowerowa do Wąwolnicy

Pomysł zrodził się podczas ostatniej pielgrzymki. Podrzucili go nasi znajomi, którzy uczestniczyli w wieczornych uroczystościach, a szczególnie w Procesji światła i Mszy św w Kęble. Nie rezygnujemy oczywiście z naszej stałej Pielgrzymki, która wyrusza w niedzielę 1 września i którą poprowadzi Piotr Flisiak, kierownik tegorocznej Pielgrzymki na Jasną Górę. O tym będzie w oddzielnym wydarzeniu.
Plan na nocną pielgrzymkę jest taki
- zbiórka przy kościele w Konopnicy 31.08.2019, godz. 17.30
- odjazd punktualnie godz. 18.00
A dalej zgodnie z harmonogramem wydarzeń w Wąwolnicy
20.00 - Koncert maryjny
21.00 - Apel Jasnogórski i procesja światła do Kębła
22.00 - Msza św. w Kęble
Myślę, że najpóźniej ok 23.30 powrót przez Niezabitów, Wojciechów. Do kościoła w Konopnicy jest 29km.
Oczywiście obowiązkowe, bezwzględnie w pełni sprawne i działające przez 4-5 godzin oświetlenie przód- tył. Będę to sprawdzał przed wyjazdem i nie dopuszczę do udziału w przypadku braku takowego. :) Jak coś sobie jeszcze przypomnę to napiszę.
Obowiązują zapisy, ale bardzo uproszczona procedura. Wystarczy wysłać dane (imię i nazwisko) na adres mailowy Stowarzyszenia krmaksimum@krmaksimum.pl

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2019-09-01, 12:11   

Zupełnie inny wymiar pielgrzymowania do Wąwolnicy. Tym razem wybraliśmy się na wieczorno-nocne uroczystości. Wyruszyliśmy po błogosławieństwie i wspólnie odmówionym dziesiątku Różańca. W Wąwolnicy tysiące pielgrzymów. Rozłożyliśmy się obozem pod bazyliką w oczekiwaniu na Apel Maryjny. Kto chciał mógł w międzyczasie wejść do kościoła i posłuchać koncertu zespołu LUMEN. Podczas śpiewania Apelu, w łączności z Jasną Górą naszła mnie taka refleksja, że "bramy piekielne nie przemogą tego Kościoła". Dopóki będziemy wierni Chrystusowi i Jego Matce która w Kanie Galilejskiej powiedziała nam, abyśmy "czynili wszystko cokolwiek powie nam Jej Syn", nie przemogą. Po Apelu wyruszyliśmy w procesji światła. Niekończący się tłum ludzi z zapalonymi świecami, lampionami w drodze do Kębła gdzie została odprawiona Msza św. Ok. 2.30 wróciliśmy do Lublina. Dziękuję wszystkim za to wspólne pielgrzymowanie.
https://photos.app.goo.gl/1cbFjM4zv8c8dBJt8

Anna

Wysłany: 2019-09-01, 14:52   

Ja też mam Jurku podobne odczucia. Uczestnicząc po raz pierwszych w nocnych uroczystościach w Kęble spodziewałam się garstki pielgrzymów, a były nas tysiące ludzi, którzy przybyli tu z własnej nieprzymuszonej woli aby zamanifestować swoją wiarę i wyznawane wartości. Aż ciary przechodziły gdy w tak licznie zgromadzonym gronie śpiewaliśmy Apel Maryjny a potem szliśmy do Kębła. Również słowa biskupa Artura Mizińskiego ukierunkowały i wzmocniły nas w trudnej rzeczywistości jaka nas otacza.

I parę fotów: https://photos.app.goo.gl/mbxtSUXXXd6GCbvY8

Aika 

Wysłany: 2019-09-01, 17:03   

Kolejna pielgrzymka do Wąwolnicy za nami, tym razem nocą. Jak dla mnie trochę hardkor, bo jazda nocą była, ale za to przyjemność jaka. Tak na serio jednak, zgadzam się z Jurkiem i Anią, było trochę inaczej. Może dlatego, że w ostatnim czasie w tyle złego wydarzyło się wokół Maryi, można wymieniać długo, ale najbardziej uderzyły nas katolików profanacje wizerunku NMP, naigrywanie się z Eucharystii. Ogromne wrażenie zrobiła na mnie procesja światła, ogrom ludzi, w różnym wieku i z różnych stron kraju uświadamia, że to jednak wiara jest fundamentem, na którym stoi nasza Ojczyzna.
Dziękuję Wszystkim uczestnikom, i do następnego!!

Piotrek777

Wysłany: 2019-09-01, 21:09   

Dziękuję wszystkim za wspólne pielgrzymowanie w miłym towarzystwie, przeżycia i doznania duchowe na najwyższym poziomie a i sama popołudniowa i nocna jazda na rowerze była bardzo przyjemna. Nie wiem czy zauważyliście mamy już Świętą w naszym klubie po tej pielgrzymce, św.Aneta z aureolą na jednym ze zdjęć. Warto jeździć na pielgrzymki z KRMaksimum bo można zostać świętym :-D :-D :-D
Pozdrawiam do następnego razu

Janusz M

Wysłany: 2019-09-02, 19:10   

Gratulacje dla Jurka za pomysł. Wspólna modlitwa, koncert maryjny, cenne i aktualne słowa biskupa Mizińskiego - przeżycie, wzruszenie i refleksja. Super frajda i fenomen nocnej jazdy rowerem. Podziekowania dla Wszystkich. Jurku, proszę o wpisanie na listę II Nocnej Pielgrzymki do Wąwolnicy 2020.

Odpowiedz do tematu