FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)  Strona Główna FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)
NIE TYLKO ROWEROWĄ ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
08.09.2019, godz. 7.15, małe rondko przy Makro
Autor Wiadomość
Jurek S
Administrator

Wysłany: 2019-09-02, 14:17   08.09.2019, godz. 7.15, małe rondko przy Makro

Na początku miałem to nazwać pielgrzymką, ale stwierdziłem, że nie każdy wyjazd do sanktuarium, czy na uroczystości tam odbywające się to pielgrzymka. Więc żeby nie nadużywać tego określenia nazwałem to po prostu wyjazdem na odpust do Chełma. :-) Bo rzeczywiście 8 września to dzień narodzin Maryi i w tym dniu na Górce Chełmskiej będą huczne uroczystości odpustowe. My dojedziemy na sumę odpustową o godz. 11.30. Po mszy chciałbym znaleźć czas na "porozglądanie się" po okolicach Bazyliki i ok 14 wracać do Lublina. Będzie trochę odcinków terenowych, za które nie ręczę. :-P ale nie chciałbym ich omijać. Wyjazd o 7.15 jest kompromisem pomiędzy tempem jazdy, a bezpiecznym dotarciem na miejsce. Tym nie mniej średnią 20km/h trzeba będzie utrzymać.
Trasa mniej więcej taka https://ridewithgps.com/routes/30948581

piotrf 
Kali, prawie wykluczony

Wysłany: 2019-09-04, 08:38   

O 18.00 muszę być przy Narutowicza. Takżetego... No nie wyrobię się :-( .

Naina 
Naina

Wysłany: 2019-09-04, 18:20   

Ciekawie, ciekawie... Ja wstępnie na tak! Wszak to niedziela 😊

Naina 
Naina

Wysłany: 2019-09-06, 07:31   

W niedzielę ma padać... :( I nie chodzi mi o to, że ja kurtki przeciwdeszczowej nie mam i że deszczu się boję, a o tamtejsze drogi... Dwa razy w okolicach Chełma tak zakleiłam sobie koła, że jechać nie mogłam dalej, a Ty wspominasz coś o "odcinkach terenowych".

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2019-09-06, 07:53   

Naina napisał/a:
Dwa razy w okolicach Chełma tak zakleiłam sobie koła

Nina, jeżeli nie byłaś z nami pamiętnego roku na dwudniowym wyjeździe to nie wiesz co to znaczy zakleić sobie koła. :mrgreen: :-o :mrgreen: :roll: :mrgreen:

Tam się nie dało nie tylko jechać, ale nawet prowadzić rower :-P
Ale spokojnie. Chyba nie ciągnie mnie w takie klimaty. ;-) Prognozy zmieniają się z dnia na dzień. Bardzo chcę pojechać do Chełma więc będę wyczekiwał do niedzieli rano. :-D
A te odcinki terenowe to trochę dalej od Chełma. Jeden na 61 km ew. ominiemy gdyby okazał się nieprzejezdny.

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2019-09-06, 10:06   

Upsss, chyba o tym właśnie wspominałaś :mrgreen:

Naina 
Naina

Wysłany: 2019-09-06, 15:18   

Dokładnie ten rodzaj drogi miałam na myśli :mrgreen:

Jerzyk 

Wysłany: 2019-09-07, 21:40   

Hej , ale jedziemy na mszę .... a 61 km to jest przed Chełmem . Nie ma innej drogi aby dojechać nie ubłoconym ??? :)
A może w Siedliszcze w prawo do głównej - 12 ... i jesteśmy w Chełmie , 5 km krócej :) .

Jerzyk 

Wysłany: 2019-09-07, 22:14   

https://www.google.pl/map...!7i13312!8i6656
a tak wygląda jezdnie na tym odcinku...

Jurek S
Administrator

Wysłany: 2019-09-09, 07:46   

To była dobrze spędzona niedziela. :-) A co to oznacza? Oczywiście w centrum tego dnia Eucharystia. Ale przecież chrześcijanin to człowiek radosny więc nie brakowało także śmiechów, wesołych rozmów i pogaduszek. Zgodnie z planem, mimo wymienianej po drodze dętki, dojechaliśmy parę minut przed rozpoczęciem uroczystej sumy celebrowanej w asyście wielu kapłanów przez abp. Dziwisza. Przy sanktuarium, na górce chełmskiej tysiące pielgrzymów. Po mszy św, która przeciągnęła się prawie do dwóch godzin mieliśmy jeszcze czas, żeby jak pisałem wcześniej "rozejrzeć się" po okolicy. Będąc w Chełmie koniecznie trzeba tam być. :-) W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy pałacu Ossolińskich w Rejowcu. Okazało się, że z naszej grupy tylko trzy osoby były w tym miejscu, tak więc warto było. Bardzo dziękuję wszystkim za to wspólne rowerowanie na uroczystości odpustowe w Chełmie związane z urodzinami Maryi. :-) Dodam jeszcze, że wzbudzaliśmy ciepłe zainteresowanie wśród pielgrzymów i byliśmy wymienieni pośród różnych grup pielgrzymich.

https://photos.app.goo.gl/6dXHGTNkDxgE3NhBA

Odpowiedz do tematu