FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)  Strona Główna FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)
NIE TYLKO ROWEROWĄ ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
X Lubelska Pielgrzymka Rowerowa do Wąwolnicy
Autor Wiadomość
Jurek S
Administrator


Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 1548
Wysłany: 2022-08-17, 22:42   X Lubelska Pielgrzymka Rowerowa do Wąwolnicy

Zapraszamy na wspólne pielgrzymowanie na rocznicowe uroczystości ku czci Matki Bożej Kębelskiej. Chcemy razem przeżyć to ważne wydarzenie związane są z przypadającym 8 września Świętem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny oraz kolejną rocznicą koronacji cudownej figury Matki Bożej Kębelskiej koronami papieskimi, mającej miejsce 10 września 1978 r. Zbiórka w niedzielę 4 września o godz. 8.30 przy kościele w Konopnicy. Odjazd punktualnie o godz. 9.00.Jedziemy bez względu na pogodę. Dla usprawnienia kwestii organizacyjnych proszę o wcześniejsze zgłoszenia mailowe na adres krmaksimum@krmaksimum.pl lub w temacie podając dane (imię, nazwisko) uczestnika(-ów). Po przybyciu na miejsce zbiórki należy zgłosić się do organizatora w celu rejestracji i podpisania regulaminu. Zapisy do 03.09.2021r.
Bardzo proszę o zapoznanie się z Regulaminem pielgrzymki, który już wkrótce. Dla tych, którzy już kolejny raz wezmą udział w Pielgrzymce nie będzie to nic nowego, ale ci którzy pojadą pierwszy raz znajdą tam wszystkie informacje dotyczące uczestnictwa i sposobu pielgrzymowania.
Ostatnio zmieniony przez Jurek S 2022-08-20, 08:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Jurek S
Administrator


Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 1548
Wysłany: 2022-08-17, 22:44   

REGULAMIN PIELGRZYMKI
1. W pielgrzymce mogą brać udział osoby pełnoletnie oraz niepełnoletnie posiadające kartę rowerową i będące pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.
2. Uczestnicy pielgrzymki muszą posiadać sprawny technicznie rower zgodnie z wymogami Przepisów ruchu drogowego jak również zapasową dętkę. Ze względów bezpieczeństwa uczestnikom zaleca się jazdę w kaskach.
3. Każdego uczestnika obowiązuje znajomość przepisów ruchu drogowego i ich przestrzeganie gdyż część trasy będzie przebiegać drogami publicznymi.
4. Podczas pielgrzymki dozwolone jest poruszanie się w kolumnach nie przekraczających 15 osób. Odległość między kolumnami powinna wynosić nie mniej niż 200m, a odległość pomiędzy uczestnikami w kolumnie do 2m. Dopuszczalna jest jazda 2 uczestników pielgrzymki obok siebie w przypadku rodziców lub opiekunów swoich dzieci.
5. Niedozwolone jest wyprzedzanie prowadzącego kolumnę jak również pozostawanie poza nią.
6. O wszelkich niedyspozycjach zdrowotnych, jak również potrzebie zatrzymania czy postoju należy informować prowadzącego kolumnę.
7. Każdy z uczestników bierze udział w pielgrzymce na własną odpowiedzialność, a za osoby niepełnoletnie odpowiedzialność ponoszą rodzice lub ich prawni opiekunowie.
8. Organizator pielgrzymki nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe na skutek wypadków losowych lub zawinionych przez uczestnika pielgrzymki.
9. Uczestnicy pielgrzymki zobowiązani są stosować się do zaleceń organizatorów
10. Osoby nie przestrzegające Regulaminu lub stwarzające zagrożenie będą wykluczone z grona uczestników.
11. Przewiduje się czas trwania pielgrzymki do 8 godzin, a dystans to łącznie około 60 km do Wąwolnicy z powrotem. Przedstawiony dystans nie uwzględnia dojazdu uczestników do miejsca zbiórki. Część trasy przebiegać będzie drogami gruntowymi. Każdy z uczestników we własnym zakresie i w zależności od potrzeb zaopatrzy się w napoje czy prowiant
12. W czasie trwania pielgrzymki obowiązuje zakaz spożywania alkoholu i innych środków odurzających.
13. Pielgrzymkę rozpoczynamy wspólną modlitwą różańcową. Podczas postojów będziemy odmawiać kolejne dziesiątki Różańca. Punktem kulminacyjnym pielgrzymki jest wspólna Msza św o godz. 12.00 na placu przed bazyliką w Wąwolnicy.
14. Do decyzji pielgrzymów zostawia się sposób powrotu do Lublina; indywidualny czy w grupach prowadzonych przez organizatora.
15. Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
16. Wzięcie udziału w Pielgrzymce oznacza równocześnie bezwarunkową akceptację regulaminu.
 
     
Jurek S
Administrator


Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 1548
Wysłany: 2022-09-04, 20:47   

"Sanktuarium to takie miejsce gdzie niebo styka się z ziemią". To słowa księdza arcybiskupa Stanisława Budzika na rozpoczęcie sumy pontyfikalnej podczas uroczystości rocznicowych w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy na które udaliśmy się w X Lubelskiej Pielgrzymce Rowerowej do Wąwolnicy. I rzeczywiście to miejsce, jeżeli tylko mamy otwarte serce i... trochę wyciszenia dają doświadczyć tego o czym mówił ks. arcybiskup. Długo by pisać, ale chciałbym Wam wszystkim podziękować za to wspólne pielgrzymowanie i atmosferę jaką tworzyliście. I nie byłoby tego gdyby, jak zawsze przez ostatnie lata, nie wyprawił nas na to pielgrzymowanie ks. proboszcz parafii w Konopnicy, Jan Domański. Ksiądz o wielkim, otwartym sercu, a równocześnie z poczuciem humoru. Była więc wspólna modlitwa, błogosławieństwo i poświęcenie rowerów. Ponieważ było nas 70-cioro potrzeba było trochę osób do ogarniania całej pielgrzymki bo pojechaliśmy, zgodnie z przepisami ruchu drogowego, w 5 grupach. I jak zawsze mogłem liczyć na wsparcie starego, wypróbowanego w pielgrzymkach na Jasną Górę, Teamu.
Mariusz Bracha, Wasil Sławomir, Jarosław Adamczuk, Woźnicki Mirosław, Nieśpiałowski Piotr, Paweł Ufnal.
Trochę zdjęć.
https://photos.app.goo.gl/GbU2ue5LdXgY3FXv7
 
     
krzysiek_63 

Dołączył: 29 Mar 2016
Posty: 40
Skąd: Lublin
Wysłany: 2022-09-05, 21:07   

Cześć.
Chciałbym podziękować za wspólne pielgrzymowanie, za wspólną modlitwę oraz tobie Jurek za organizację
pielgrzymki,jednak czuję niedosyt, brakuje mi pielgrzymki na Jasną Górę,miło było powspominać.
Pozdrawiam
krzysiek_63
 
     
Jurek S
Administrator


Dołączył: 26 Mar 2016
Posty: 1548
Wysłany: 2022-09-10, 19:31   

krzysiek_63 napisał/a:
Cześć.
(...) czuję niedosyt, brakuje mi pielgrzymki na Jasną Górę,miło było powspominać.
Pozdrawiam
krzysiek_63

Kto wie, może w przyszłym roku coś w ograniczonym wymiarze się zrobi. :-D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,018 sekundy. Zapytań do SQL: 8