FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)  Strona Główna FORUM ROWEROWE LUDZI Z PASJĄ :)
NIE TYLKO ROWEROWĄ ;)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
12.03.2017
Autor Wiadomość
Jurek S
Administrator

Wysłany: 2017-03-12, 10:06   12.03.2017

Dzisiaj na Mszy św ks. Marek zwrócił uwagę na słowo POSŁUSZEŃSTWO, które jak klamrą spina niedzielne Słowo Boże. W pierwszym czytaniu: "Pan rzekł do Abrama: Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej i z domu twego ojca do kraju, który ci ukażę (...) Abram udał się w drogę, jak mu Pan rozkazał", w drugim Paweł Apostoł mówi do Tymoteusza: "Weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii według mocy Boga!" I wreszcie w Ewangelii słyszymy głos samego Boga Ojca: "To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!"
Ksiądz Marek zadał pytanie: - komu i czemu jestem posłuszny. Jakim głosom, podszeptom i komu daję posłuch.
Jakże ważne te pytania dziś kiedy mamy rozpasany libertynizm, marksizm kulturowy, jakieś ideologie typu "róbta co chceta" Nieposłuszeństwo Bogu to najwiekszy sukces szatana przypomniał ksiądz Marek. Na nieposłuszeństwie oparł szatan udaną próbę zerwania więzi człowieka z Bogiem w raju i czyni to dzisiaj.

Nie umieszczam całych czytań bo jak mniemam wszyscy dzisiaj wysłuchają ich na Mszy św. :-)

Odpowiedz do tematu